Glykopeel

GlyKoPEEL®

GLyKoPEEL® Ve 20% KONCENTRACI JE URČEN PRO KOSMETIČKY
PO ODBORNÉM ZAŠKOLENÍ!

Nová generace peelingu proti predčasnému stárnutí pleti

Příčinou předčasného stárnutí pleti je především sluneční záření, jehož působením se první známky stárnutí pokožky objevují mnohem dříve, než jsou naprogramované hodiny našeho tzv. biologického stárnutí. Na druhém místě je to kouření a samozřejmě genetické faktory, které podmiňují vzhled pokožky (těšme se z mladistvého vzhledu našich matek) a v neposlední řadě také zdravý životní styl.

Každná žena si přirozeně spojuje pojem stárnutí se slovem vrásky. Ale stárnutí to nejsou jen vrásky, ale především ztenčení pokožky (epidermy) a dermy (tzv. vlastní kůže), zdrsnění povrchu kůže, zvětšením pórů (ústí mazových folikulů) a zdrsnění kožního povrchu, zvětšení pórů (nápadné jsou ústí folikulů mazových žláz a velmi časté jsou nepravidelné hyperpigmentace (nepěkné hnědé skvrny).

Viditelné známky stárnutí nacházíme v současné době u stále mladších lidí, často jsou již patrné u žen okolo 30-35 roků. U starší populace jsou tyto změny ještě zřetelnější. Vzhledem k tomu, že tyto projevy předčasného stárnutí se projevují u mladších věkových skupin nastal v posledním desetitetí v estetické medicíně obrovský pokrok v tzv. omlazovacích procedůrách. Do popředí se stále častěji dostávají neinvazívní metody, které přináší viditelný efekt bez narušení kožního povrchu. Kromě toho jsou nebolestivé, nebo jen minimálně bolestivé. Nežádoucí účinky a rizika zákroku jsou téměř nulové a nevyřadí klienty ani na jediný den z běžného společenského a pracovního života.

Stručný přehled neinvazívních metod:

Povrchový chemický peeling- speciální slupovací technika regenerace pokožky (momentálně nejpopulárnější jsou AHA-kyseliny, tj. alfahydroxykyseliny, především kyselina glykolová).

Fotorejuvenizace = fotoomlazení – v současné době ve světě nejpopulárnější technika omlazení. Jedná se o ošetření celého obličeje intenzívním pulzním světlem (IPL), nebo laserem. Výsledkem je regenerace a remodelace kolagenu a tím i výrazné zlepšení kvality pokožky. Při ošetření celého obličeje IPL se kromě remodelace kolagenu dosáhne barevného sjednocení pokožky (výrazná redukca pigmentací a cévek), redukce rozšířených pórů až o 70% a prořídnutí ochlupení.

Mezi neinvazivní metody zařazují jsou řazeny i tzv. minimálně invazivní metody, které jsou sice spojené s narušením kožního povrchu, ale bez řezů a šití. Po zákroku zůstávají jen drobné stopý po vpiších s mírným otokem (edémem) a jemným zčervenáním (erytémem). Vymizí zpravidla do 48 hodin.

Do skupiny minimálně invazivních metod patří:
 • injekční implantáty určené na výplň vrásek a zvětšení rtů
 • botulotoxin - není implantát, ale toxin, který se v minimální koncentraci používá na kosmetické účely, na korekci mimických vrásek čela a kolem očí
 • mezoterapie – přímo do kůže (intrdermálně) se mikroinjekcemi vpravují účinné látky (kombinace sterilního biologického roztoku NCTF 135, který obsahuje množtví vitamínů, aminokyselin , koenzymů a Achyalu- tj.l% kyseliny hyaluronové). Výsledkom je nádherné vypnutí hlavně stárnoucí suché pokožky. Jedná se o naprostou novinku!

CO BY VÁS, KOSMETIČKY, MĚLO ZAUJMOUT ?

Jak jsme se již zmínili, mezi neinvazovní metody patří také povrchový peeling kyslinou glykolovou. Ta je z ovocných kyselin, odborně AHA-kyseliny (alfa-hydroxykyselin) nejvhodnější na kosmetické účely. Výzkum prokázal, že opakované povrchové peelingy

(ve 4-6 sezeních) mají srovnatelné výsledky se středněhlubokým peelingem, avšak bez komplikací a dlouhé doby hojení. Nejen dermatologové, ale dokonca i plastičtí chirurgové ve světě provádí běžně povrchové peeling, poněvadž to od nich klienti vyžadují, právě pro viditelný efekt bez nutnosti vyřazení z běžných denních aktivit.

Přípravek GLYKOPEEL® získal ve Francii v roce 2002 cenu za inovaci! Dosud se ve světě a samozřejmě i u nás používala jen čistá kyselina glykolová. Přípravok GlyKoPEEL® obsahuje navíc účinné bělící látky (kyselinu kojovou a hydrochinon), účinnou protizánětlivou látku a vitamíny A-C-E. GlyKoPEEL® v 70% koncentraci je určený pro lékáře, ve 20% koncentraci pro kosmetičky až po odborném zaškolení.

Mechanizmus účinku:
 • kyselina glykolová znižuje přilnavost korneocytů a tím tloušťku rohové vrstvy, t.j. má exfoliační a protikomedový efekt
 • kyselina glykovová průnikem do kůže stimuluje fibroblasty a tím zvyšuje syntézu kolagenu, elastinu a tvorbu glykozaminoglykanů. Co je důležité, zvyšuje permeabilitu (propustnost kůže) a tím umožňuje lepší transkutánní pasáž bělícich látek a vitamínů obsažených v přípravku GlyKoPEEL®
 • kyselina kojová a hydrochinon jsou momentálně nejúčinnější bělící látky, snižují syntézu melaninu tím, že blokují aktivitu enzymu tyrozinázy,
 • extrakt z bíelé moruše má protizánětlivý efekt a má i kapilaro-protektivní účinek (t.j. chrání jemné cévky).
Peelingem dosáhneme:
 • zjemnění vrásek
 • normalizaci pigmentace
 • zjemění pleti a redukci pórů
 • zlepšení tonu a mikrocirkulace kůže
 • vhodné i na akne comedonica
Výrobce:


Filorga Laboratoires

 

Vyhledávání

  v stránkách
  v katalogu

Kontaktní informace

ARTMED
KLINIKA ESTETICKÉ A
LASEROVÉ DERMATOLOGIE

Údolní 8, 602 00 Brno

tel.: 545 211 755
tel.: 602 556 520

 

 

Copyright © ARTMED s.r.o., 2005–2021, Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv
ARTMED s.r.o. Údolní 8, 602 00 Brno, IČ: 255 03 847
Zapsána do Obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 28354, dne 13. října 1997.

Cognito | Internetová agentura

TOPlist