Digitální dermatoskop

Digitální dermatoskop

Digitální dermatoskop je nejmodernějším přístrojem k diagnostice pigmentových kožních změn (mateřských znamének). Jeho nezastupitelné místo je zejména v diagnostice plošných kožních pigmentových útvarů, která i pro zkušeného kožního lékaře velmi obtížná.

Cílem digitální dermatoskopie, je včasné odhalení počínajícího melanomu (nejzhoubnějšího kožního nádoru) ještě v době, kdy je snadno léčitelný – je známo, že pokud je tento nádor operován v počáteční fázi, tj. tehdy, pokud buňky tohoto nádoru jsou ještě na svém původním místě (tzn. v pokožce), je pacient vyléčen téměř ve 100 %.

I když se dnes mnoho ví o příčinách vzniku nádorů, stále dnešní medicína nedokáže zabránit jejich vzniku. Cílem lékařů všech oborů je proto mít k dispozici takovou vyšetřovací metodu, která zachytí nádor ve svém počátku, kdy jej lze léčit bez komplikací – a pro včasnou detekci nejzhoubnějšího kožního nádoru, je takovou metodou právě digitální dermatoskop.

Digitální dermatoskop je přístroj představující profesionální systém zpracování obrazu. Speciální software porovná snímek mateřského znaménka s rozsáhlou databankou tisíce takových snímků ve své paměti s přesností na 95%.To umožní vyhodnotit vyšetřovaný útvar nesrovnatelně přesněji než při pozorování pouhým okem či lupou nebo ručním dermatoskopem, uchovat zpracovaný obraz k pozdějšímu porovnání a na základě objektivních kritérií vyhodnotit kožní změnu. Diagnóza navržená počítačem musí být buď potvrzena nebo vyloučena dermatovenerologem, jež má praxi v diagnostice kožních pigmentových změn.

 

 

 

Vyhledávání

  v stránkách
  v katalogu

Kontaktní informace

ARTMED
KLINIKA ESTETICKÉ A
LASEROVÉ DERMATOLOGIE

Údolní 8, 602 00 Brno

tel.: 545 211 755
tel.: 602 556 520

 

 

Copyright © ARTMED s.r.o., 2005–2021, Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv
ARTMED s.r.o. Údolní 8, 602 00 Brno, IČ: 255 03 847
Zapsána do Obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 28354, dne 13. října 1997.

Cognito | Internetová agentura

TOPlist